Skip Navigation
  Name Title
Janai Albertson Albertson, Janai 10th Grade History, 11th Grade Economics
Keli Anderson Anderson, Keli 2nd Grade
Suzanne Ausmus Ausmus, Suzanne Kindergarten
April Bean Bean, April Spanish
Rosita Begay Begay, Rosita Cafeteria Worker
Heather Benedix Benedix, Heather Librarian, Head Coach (Volleyball)
Isabelle Blasi Blasi, Isabelle Pre-K
Cheryl Bower Bower, Cheryl 10th Grade English, 12th Grade English
Cynthia Bower Bower, Cynthia Educational Consultant
Kristin Brumfield Brumfield, Kristin 4th Grade
Nita Buckhalter Buckhalter, Nita Home School Assistant
Gage Bullard Bullard, Gage Algebra 2, Geometry
Josh Bullard Bullard, Josh Headmaster
Troop Bullard Bullard, Troop Secondary Headmaster
Kenyon Bush Bush, Kenyon Custodian
Amber Cargill Cargill, Amber 9th Grade English, 11th Grade English
Kathy Champion Champion, Kathy 3rd Grade
Carley Choate Choate, Carley 5th Grade
Carolyn Christensen Christensen, Carolyn 1st Grade
Julia Cienfuegos Cienfuegos, Julia Elementary Headmaster Assistant
Cody Clark Clark, Cody
Linda Clark Clark, Linda Pre-K Assistant
Lauren Clay Clay, Lauren Director of Extended Care
Kyra Cochran Cochran, Kyra Bible, Computer, Debate, Speech
Brad Copeland Copeland, Brad Chemistry, Physics, Head Coach (Girls Golf)
Amber Crabb Crabb, Amber 1st Grade
Jennifer Crosby Crosby, Jennifer Director of Business
Nicholas Davis Davis, Nicholas Health, Coach (Football)
Susan DeMoss DeMoss, Susan Associate Headmaster, Calculus, Pre-Calculus
Aaron Ferguson Ferguson, Aaron American History, Government
John Ferguson Ferguson, John Director of Maintenance
Dalton Flanders Flanders, Dalton 7th Grade Science, 8th Grade Science
Gary Fowler Fowler, Gary Custodian
Joel Franks Franks, Joel Bible, Computer, Head Coach (Football)
Amy French French, Amy Elementary PE
Jamie Garcia Garcia, Jamie 6th Grade
Laura Garner Garner, Laura Kindergarten
Crystal Gentry Gentry, Crystal Pre-K
Scott Gramling Gramling, Scott Bible, Coach (Cross Country, Baseball)
Zac Graves Graves, Zac CEO
Noah Gussman Gussman, Noah
Brenda Hand Hand, Brenda Administrative Office Receptionist
Jonna Hanes Hanes, Jonna Educational Therapist
Lindsay Hansel Hansel, Lindsay Drama, English, Literature, Yearbook
Michelle Harden Harden, Michelle 3rd Grade
Stephen Hartman Hartman, Stephen Choir, Computer, Multimedia
Allyson Hazelrigg Hazelrigg, Allyson Secondary Art
David Holmes Holmes, David School Ambassador
Sarah Holmes Holmes, Sarah Educational Therapist
Amber Holshouser Holshouser, Amber Associate Headmaster Assistant
Katie Husted Husted, Katie Elementary Receptionist
Teresa Johnston Johnston, Teresa Admissions and Financial Assistant
Lindy Jones Jones, Lindy Registered Nurse
Kim Kemery Kemery, Kim 6th Grade
Dana Kendall Kendall, Dana Cafeteria Supervisor
Dewight Kimmons Kimmons, Dewight Custodian
Audra King King, Audra International Student Coordinator
Clint Lawson Lawson, Clint Head Coach (Soccer)
Robert Litke Litke, Robert Director of Facilities
Clint LittleJim LittleJim, Clint Director of Athletics, Head Coach (Baseball)
Lisa LittleJim LittleJim, Lisa Anatomy, Biology, Head Coach (Girls Basketball)
Tiffany Loftis Loftis, Tiffany Cafeteria/Library Assistant
Tami Low Low, Tami Elementary Headmaster
Rachel Mazzalongo Mazzalongo, Rachel Development Assistant
Stephanie McGee McGee, Stephanie Elementary Computer
Justin Moore Moore, Justin Academic Counselor, Senior Seminar, Coach (Basketball)
Linda Newsome Newsome, Linda Psychology
Dawna Newton Newton, Dawna 4th Grade, Head Coach (Cross Country)
Shawna Nuthman Nuthman, Shawna GLC Assistant
Tammy Patton Patton, Tammy Pre-Algebra, Physical Science
Juleen Pinkerton Pinkerton, Juleen Business Assistant
Dawn Pruitt Pruitt, Dawn Headmaster Assistant
Pamela Pruitt Pruitt, Pamela Facilities and Maintenance Assistant
Johna Roberts Roberts, Johna Elementary Music
Demi Rose Rose, Demi Kindergarten
Lanny Scholes Scholes, Lanny Band, 7th Grade Bible
Joni Sherrer Sherrer, Joni Educational Therapist
Justin Skalla Skalla, Justin Technology Assistant
Darcel Small Small, Darcel Director of Admissions
Kenneth Smith Smith, Kenneth Bible
Kyle Smith Smith, Kyle Director of Technology
Debbie Strolle Strolle, Debbie Financial Controller
Shari Talley Talley, Shari English, Creative Writing, Journalism
Beth Tayrien Tayrien, Beth Secondary Receptionist
Taylor Tinker Tinker, Taylor 5th Grade
Cheryl Tucker Tucker, Cheryl Cafeteria Worker
Kelly Turnage Turnage, Kelly Algebra 1, 7th Grade Bible
Ashley Tyler Tyler, Ashley Secondary Headmaster Assistant
Dustin Welch Welch, Dustin Geography, OK History, Rudiments, Associate Head Coach (Boys Basketball)
Jill Wells Wells, Jill Elementary Art
Tabitha Whitten Whitten, Tabitha 2nd Grade
Rodney Wolfard Wolfard, Rodney Athletics Assistant, Coach (Football, Baseball)